Bílý čaj dokáže zastavit růst a množení tukových buněk

11.05.2009 - Jakýkoli lék na hubnutí se v době epidemie obezity dostane okamžitě do ohniska pozornosti lékařů i laické veřejnosti. O to větší zájem vzbudí přípravek založený na přírodní bázi či přímo běžný potravinový doplněk. Jedním z nových hitů by se mohl stát bílý čaj. Podle německých farmakologů obsahuje tento nápoj unikátní látky omezující růst a množení tukových buněk.

Účinnost bílého čaje v boji s obezitou byla zatím prokázána v několika klinických testech na tukových buňkách člověka tzv. adipocytech. Výtažek z bílého čaje v pokusech dokázal účinně oslabit vznik nové generace tukových buněk.

Účinný v boji s tuky

„V industrializovaných zemích jsou rostoucím problémem kardiovaskulární choroby související s rostoucí mírou obezity. Prokázali jsme, že bílý čaj může být ideálním přirozeným zdrojem preparátů na hubnutí,“ tvrdí Marc Winnefeld ze společnosti Beiersdorf AG, kde se výzkumem účinků bílého čaje zabývali. „Výtažek z bílého čaje vyvolal sníženou expresi genů souvisejících s růstem nových tukových buněk, zatímco také vybízel již existující adipocyty, aby rozkládaly tuk, který obsahovaly,“ komentoval účinnost látek z bílého čaje Winnefeld. Bílý čaj se vyrábí z pupenů a prvních listů kamélie čínské, ze starších lístků se vyrábí čaj zelený, který je nefermentovaný, či černý, jenž prošel fermentací. Bílý čaj je také bohatší než zelený a černý na účinnou látku epigalokatechin-3-galát.

Zpět na přehled článků

NOVINKY TEA SHOP

DARJEELING FIRST FLUSH 2013

Čaj

S radostí oznamujeme, že dorazily čerstvé čaje ze zahrad v Darjeelingu. Tentokráte jsme vybrali NAMRING a LONGVIEW. Oba skvělé, oba čerstvé, oba okouzlující. Nahraďte si pocit jara alespoň těmito čaji, když se počasí ne a ne vzpamatovat.


 

Čajové překapávače KAMJOVE

Čaj

Rádi bychom Vás upozornili na novinku ve způsobu přípravy čaje. Čajové překapávače jsou vhodné hlavně pro přípravu vícenánevových čajů.
Více ...

 

E SHOP

Čaj

Právě doděláváme zcela nový e-shop, který bude zhruba v polovině února otevřen. Naleznete ho na místě stávajícího. Všechny stávající odběratele budeme informovat emailem.


 

Tea shop

LITERÁRNÍ ČAJOVNA

Literární čajovna

Zborovská 9
Boskovice
Tel.:774 499 709

Otvírací doba

Pondělí 10.00 - 19.00
Úterý 10.00 - 19.00
Středa 10.00 - 19.00
Čtvrtek 10.00 - 19.00
Pátek 10.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 11.00
14.00 - 19.00
Neděle 14.00 - 19.00

Více

Najdete nás na síti Facebook

DOPORUČUJEME

Čajovna