Články o čaji

Bílý čaj dokáže zastavit růst a množení tukových buněk

Jakýkoli lék na hubnutí se v době epidemie obezity dostane okamžitě do ohniska pozornosti lékařů i laické veřejnosti. O to větší zájem vzbudí přípravek založený na přírodní bázi či přímo běžný potravinový doplněk. Jedním z nových hitů by se mohl stát bílý čaj. Podle německých farmakologů obsahuje tento nápoj unikátní látky omezující růst a množení tukových buněk.11.05.2009 | Více

 

Neúroda zdražuje čaj, jeho obliba přitom v Česku roste

Co má společného sucho na Srí Lance s ranním šálkem čaje? Více, než se na první pohled může zdát. Keňu, Indii a Srí Lanku, kde se vypěstují čtyři z pěti sebraných čajových lístků na světě, postihla letos neúroda. Kvůli suchu je čaje zhruba o pětinu méně než loni. Poptávka po něm přitom v Česku roste. Za loňský rok stoupla spotřeba čaje ve světě o zhruba pět procent. Podle odhadů Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) chybí na trhu zhruba sto milionů kilogramů čaje.

06.05.2009 | Více

 

Vědci zjišťují, jak čaj působí proti rakovině

Antioxidanty obsažené v čaji pomáhají podle vědců v boji proti rakovině žaludku a jícnu, Vědci zjišťují, jaké látky v čaji tento účinek způsobují a v té souvislosti se zkoumají polyfenoly, jež čaj obsahuje. Právě o nich totiž například američtí vědci soudí, že preventivní účinek proti rakovině mají

22.10.2008 | Více

 

Osvícení v šálku čaje

O japonské kultuře se často říká, že nikdy nic sama nevytvořila, ale vždy jen přijímala cizí vlivy. Ať už s tímto názorem souhlasíme, nebo ne, převzaté zvyky a kulturní hodnoty Japonci vždy dokázali přivést na samou hranici dokonalosti. Vytvořili tak svébytnou kulturu, která dnes svým bývalým vzorům slouží za zdroj inspirace. To platí i o čaji, který se do Japonska dostal spolu s buddhismem zhruba v 6. století.
Historie tohoto nápoje je v Japonsku svázána s mnoha originálními osobnostmi - vzdělanci, umělci, samuraji, císaři i vojenskými vládci. Je to historie prodchnutá jemným citem pro krásu a řád, ale i politickými intrikami a potoky krve.


22.10.2008 | Více

 

Klesá zájem o indický čaj

Vývoz indického čaje klesl v prvním pololetí o šest procent na 79,62 milionu kilogramů ve srovnání s 84,58 milionu ve stejném období loňského roku. Uvedl to oficiální indický úřad zabývající se problematikou čaje a dodal, že hodnota exportu klesla na 157,2 milionu dolarů. Červencový vývoz sice vzrostl o sedm procent na 215 milionů kilogramů z 201 milionů v loňském roce, indičtí exportéři však na svém největším trhu v Rusku stále čelí konkurenci levnějších čajů z Číny, Bangladéše a Indonésie.

22.10.2008 | Více

 

Nalezeno článků: 11, zobrazeno: 1-5
[1] [2] [3]

NOVINKY TEA SHOP

DARJEELING FIRST FLUSH 2013

Čaj

S radostí oznamujeme, že dorazily čerstvé čaje ze zahrad v Darjeelingu. Tentokráte jsme vybrali NAMRING a LONGVIEW. Oba skvělé, oba čerstvé, oba okouzlující. Nahraďte si pocit jara alespoň těmito čaji, když se počasí ne a ne vzpamatovat.


 

Čajové překapávače KAMJOVE

Čaj

Rádi bychom Vás upozornili na novinku ve způsobu přípravy čaje. Čajové překapávače jsou vhodné hlavně pro přípravu vícenánevových čajů.
Více ...

 

E SHOP

Čaj

Právě doděláváme zcela nový e-shop, který bude zhruba v polovině února otevřen. Naleznete ho na místě stávajícího. Všechny stávající odběratele budeme informovat emailem.


 

Tea shop

LITERÁRNÍ ČAJOVNA

Literární čajovna

Zborovská 9
Boskovice
Tel.:774 499 709

Otvírací doba

Pondělí 10.00 - 19.00
Úterý 10.00 - 19.00
Středa 10.00 - 19.00
Čtvrtek 10.00 - 19.00
Pátek 10.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 11.00
14.00 - 19.00
Neděle 14.00 - 19.00

Více

Najdete nás na síti Facebook

DOPORUČUJEME

Čajovna